Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
piątek, 06 październik 2023 07:08

ROZPOCZYNAMY "SEZON GRZEWCZY"

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że od dnia 6 października 2023 r. nastąpi sukcesywne wznawianie dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania budynków wchodzących w skład zasobów MSM „Nowy Dom 82” w Warszawie.

 

Prosimy o maksymalne odkręcenie zaworów termostatycznych przy grzejnikach, co pozwoli na zminimalizowanie zagrożenia zapowietrzenia instalacji c.o.

 

Jednocześnie przypominamy, że w węzłach cieplnych Państwa budynków (i kotłowniach gazowych w przypadku os. Latyczowska) zamontowane są regulatory pogodowe, tzw. „pogodynki”, które sterują pracą centralnego ogrzewania, tj. automatycznie uruchamiają i odcinają dostawę ciepła do budynków, w zależności od temperatury zewnętrznej.

 

Uruchomienie dostawy ciepła przez „pogodynkę” nie jest równoznaczne z natychmiastowym, wyczuwalnym podniesieniem się temperatury w lokalach mieszkalnych, ponieważ proces podgrzania wody trwa. Czas od momentu uruchomienia c.o. do momentu, gdy odczujemy, że grzejniki w lokalach są ciepłe zależy od wielu czynników m.in.: od wielkości lub rozległości instalacji, jej pojemności, typu grzejników, itp.

 

Po uruchomieniu centralnego ogrzewania, np. przy temperaturze niewiele niższej niż +12°C grzejniki w mieszkaniach nie będą gorące. „Pogodynka” steruje temperaturą centralnego ogrzewania, wyliczając właściwą temperaturę instalacji z tzw. krzywej grzaniaIm temperatura zewnętrzna jest niższa tym temperatura wody w instalacji, a z nią również temperatura grzejnika, jest wyższa.

 

W związku z powyższym prosimy Państwa o wyrozumiałość oraz obserwację temperatury grzejników znajdujących się w Państwa lokalach.

 

Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu centralnego ogrzewania prosimy zgłaszać do biura Spółdzielni na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod numer telefonu 22 619-76-32 lub bezpośrednio do Konserwatora Instalacji Sanitarnych i C.O. MSM „Nowy Dom 82”, Pana Konrada Szwądera, tel. 501-150-398.