Szanowni Państwo,
w dniach 27 i 30 września 2024 roku do Państwa skrzynek na listy
zostanie dostarczona korespondencja - naliczenia stawek opłat eksploatacyjnych,
które będą obowiązywały od 1.10.2024
Osoby, które wypełniły oświadczenie o dostarczaniu korespondencji poprzez e-maila, otrzymają naliczenia pocztą elektroniczną.
Informacje o indywidualnym stanie należności z tytułu opłat oraz weryfikacja dokonywanych przez Państwa wpłat jest możliwa za pośrednictwem systemu ADA NET.
Nadawanie uprawnień do logowania odbywa się na podstawie złożonego przez właściciela lokalu formularza ze wskazaniem adresu e-mail, na który zostanie wysłany identyfikator i hasło.
Informujemy, że od dnia 26 września 2024 roku nastąpi sukcesywne uruchamianie instalacji centralnego ogrzewania. Węzły są wyposażone w system automatycznego włączania i wyłączania ciepła (tzw. pogodynka) i będą odcinały ciepło na budynku jeśli temperatura na zewnątrz znacznie wzrośnie.
Prosimy o maksymalne odkręcenie zaworów grzejnikowych, co pozwoli zminimalizować zapowietrzenie grzejników.
Jeśli ktoś z Państwa wykonywał jakiekolwiek prace na instalacji C.O. prosimy o ich zakończenie.
Nieprawidłowości prosimy zgłaszać telefonicznie 22 619-76-32 lub emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do biura Spółdzielni lub do konserwatora ds. sanitarnych Pana Konrada Szwądera tel. 501 150 398.
Szanowni Państwo,
w dniach 16 i 17 września 2024 roku będzie dostarczana korespondencja- rozliczenie ciepłej i zimnej wody za I półrocze 2024 roku
Pracownicy firmy świadczącej usługę sprzątania na Państwa Osiedlu będą dostarczali korespondencję do skrzynek pocztowych.
Osoby, które wypełniły oświadczenie o dostarczaniu korespondencji na e-maila, otrzymają rozliczenie drogą e -milową.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82” – email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 619 78 61.
BEZPIECZEŃSTWO W NIERUCHOMOŚCIACH, W KTÓRYCH MIESZKAMY TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA
Szanowni Państwo,
Państwowa Staż Pożarna odnosząc się do sobotniego pożaru w kamienicy w Poznaniu, w wyniku którego zginęło dwóch strażaków w swoim komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej odwołała się do przepisów wynikających z rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych oraz terenów.
Zgodnie z nimi, w miejscach takich jak piwnice, poddasza, strychy, klatki schodowe czy korytarze, nie jest dozwolone przechowywanie materiałów, które stanowią zagrożenie pożarowe. Do tych niebezpiecznych materiałów zaliczają się gazy palne, takie jak propan-butan, acetylen, a także gazy palne stosowane jako czynnik w instalacjach klimatyzacyjnych, ciecze palne, takie jak benzyna, rozpuszczalniki, alkohole czy nafta, a także materiały wybuchowe i wyroby pirotechniczne, takie jak fajerwerki, zimne ognie, świece dymne, flary, race, pociski, granaty czy niewybuchy.
Szanowni Państwo,
Rada Nadzorcza oraz Zarząd Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowy Dom 82" w Warszawie zapraszają podmioty uprawnione do składania ofert na przeprowadzenie badania Sprawozdania Finansowego Spółdzielni za lata obrotowe 2024 i 2025.
Więcej informacji pod linkiem TUTAJ (plik PDF do pobrania).
Zapraszamy do udziału.
Spółdzielnia MSM „Nowy Dom 82" zleci przebudowę wejść do klatki schodowej nr III znajdującej się w budynku usytuowanym przy ul. Targowej 33/35/37 w Warszawie, wchodzącym w skład zasobów Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Dom 82”.
Planowany termin realizacji robót: wrzesień - listopad 2024 r.
Termin składania ofert upływa w dniu 2.09.2024 r. o godz. 10:00.
Kosztorys nakładczy udostępniamy również w formatach kst oraz ath.
Serdecznie zapraszamy do udziału w postępowaniu
Spółdzielnia MSM „Nowy Dom 82" zleci przegląd instalacji gazowej oraz przewodów kominowych, wentylacyjnych i spalinowych w budynkach wchodzących w skład zasobów MSM „Nowy Dom 82” w Warszawie.
Planowany termin realizacji robót: wrzesień - listopad 2024 r.
Termin składania ofert upływa w dniu 20.08.2024 r. o godz. 10:00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w postępowaniu
Uwaga! W związku z ogłoszonym przez Międzyzakładową Spółdzielnię Mieszkaniową „Nowy Dom 82” przetargiem na remont malarski obróbek blacharskich i orynnowania budynków mieszkalnych wielorodzinnych usytuowanych przy ul. Van Gogha 3a, Van Gogha 3b i Van Gogha 9b na Osiedlu Tarchomin III B Bis w Warszawie, wchodzących w skład zasobów MSM „Nowy Dom 82” w Warszawie, Zamawiający wnosi zmiany w treści SIWZ przedmiotowego postępowania.
Pełna treść dotycząca zmiany w SIWZ zawarta w załączonym pliku - kliknij tutaj
---
Spółdzielnia MSM „Nowy Dom 82" zleci remont malarski obróbek blacharskich i orynnowania budynków mieszkalnych wielorodzinnych usytuowanych przy ul. Van Gogha 3a, Van Gogha 3b i Van Gogha 9b na Osiedlu Tarchomin III B Bis w Warszawie, wchodzących w skład zasobów MSM „Nowy Dom 82” w Warszawie.
Planowany termin realizacji robót: lipiec – sierpień 2024 r.
Termin składania ofert upływa w dniu 12.07.2024 r. o godz. 10:00.
Kosztorys nakładczy udostępniamy również w formatach kst oraz ath.
Serdecznie zapraszamy do udziału w postępowaniu
Szanowni Państwo,
przypominamy, iż w Polsce obowiązuje rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku, które dotyczy warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Według przepisów - za garaż rozumie się obiekt budowlany samodzielny lub stanowiący część innego obiektu, który służy do przechowywania i bieżącej obsługi samochodów osobowych.
Obowiązują także przepisy ustawy o własności lokali stanowiące, że miejsce postojowe w wielostanowiskowej hali garażowej może być użytkowane wyłącznie zgodnie jego przeznaczeniem, tj. w celu parkowania pojazdów. Inne wykorzystywanie miejsc postojowych jest niezgodne z obecnie obowiązującymi przepisami.
Obowiązują również przepisy przeciwpożarowe Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku. Określają one, że w garażach nie wolno trzymać rzeczy poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi, nie można składować materiałów palnych;
Wobec powyższego,
wzywamy Państwa
do natychmiastowego usunięcia wszystkich łatwopalnych przedmiotów składowanych w obrębie miejsca postojowego znajdującego się w hali garażowej budynku
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 maja 2024 roku
Po tym terminie rozpoczniemy sprzątanie hal garażowych z zalegających tam śmieci oraz przedmiotów palnych. W przypadku nie zabrania przedmiotów z Państwa miejsc, zostaną one usunięte na koszt Właściciela. Sprzątanie rozpocznie się od 8 maja 2024 roku.
Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak w garażu instalacji do wykrywania mieszaniny gazów LPG sprzężonej z wentylacją, nie powinno się parkować pojazdów zasilanych tą mieszaniną. Obiekt był projektowany dla samochodów spalinowych nie zasilanych paliwem gazowym.
A także, w celu umożliwienia parkowania pojazdom z elektrycznym napędem alternatywnym garaż powinien spełniać wymagania aktualnych przepisów.
Obecnie przedmiotowy garaż nie spełnia wymagań dla parkowania pojazdów z elektrycznym napędem alternatywnym i takich aut także nie należy parkować w naszych halach garażowych.
Szanowni Państwo,
w związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi wyłudzania danych przez oszustów deklarujących sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej lokalu na podstawie ankiet, w których należy podać numer PESEL lub numer dowodu osobistego, poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje dotyczące nowelizacji Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków:
W związku z nowelizacją z Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków wszystkie budynki i lokale będą musiały posiadać świadectwo charakterystyki budynków o ile będą przedmiotem transakcji sprzedaży lub najmu.
Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, w którym określona jest wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku, czyli energii na potrzeby ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia, a w przypadku budynków niemieszkalnych również oświetlenia.
Zasady sporządzania i przekazywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków zostały określone w ustawie z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210000497
Ustawa z dnia 7 października 2022 r. w sprawie zmiany ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i ustawy – Prawo budowlane https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002206
Świadectwo charakterystyki energetycznej nie jest wymagane, kiedy wykorzystujemy istniejący budynek lub lokal "na własny użytek", tj. nie zamierzamy go sprzedawać lub wynajmować.
Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne przez 10 lat od dnia jego sporządzenia.
Świadectwo straci ważność przed upływem tego terminu, jeżeli zostaną przeprowadzone roboty budowlano-instalacyjne, w wyniku których zmianie ulegnie charakterystyka energetyczna budynku lub części budynku (np. wymiana okien, wymiana źródła ciepła, docieplenie budynku).
Poniżej przedstawiamy dwa artykuły w przedmiotowym temacie:
Koszty centralnego ogrzewania (ciepła) wciąż rosną i obecnie stanowią bardzo znacząca pozycję w kosztach eksploatacji każdego lokalu mieszkalnego i użytkowego. Dlatego warto, a nawet niezbędne jest efektywne, racjonalnie gospodarowanie ciepłem.
- W okresie jesiennym i zimowym drzwi i okna do klatek schodowych powinny być dobrze zamknięte, a ewentualne wietrzenie klatki powinno odbywać się krótko. Kaloryfery w częściach wspólnych mają ustawioną stałą, minimalną temperaturę grzania. Prosimy o zwracanie uwagi czy na klatce schodowej drzwi i okna są zamykane, a kaloryfery nie grzeją nadmiarowo. Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać do biura Spółdzielni.
- Temperatura w lokalach mieszkalnych powinna być regulowana poprzez zawory przygrzejnikowe, tak aby utrzymać optymalny poziom 20°C w pokojach, 24°C w łazience. Temperaturę powinno się obniżać do 180C kiedy śpimy.
- Wietrzenie lokalu powinno być krótkie (od 5 do 10 minut) ale intensywne, po uprzednim ustawieniu głowicy zaworu termostatycznego na minimalną temperaturę;
- Nie należy zasłaniać ani zabudowywać kaloryferów i nie powinno się suszyć na nich mokrych rzeczy;
Pamiętajmy, że zwiększenie temperatury w pomieszczeniu o 1°C zwiększa zużycie energii o ok. 5 %.
Warto oszczędzać i racjonalnie wykorzystywać ciepło, zarówno w częściach wspólnych jak i w lokalach mieszkalnych by ograniczyć i tak bardzo wysokie koszty!
Szanowni Państwo,
Wojewoda Mazowiecki rozporządzeniem z dnia 15 kwietnia 2022 roku po raz kolejny rozszerzył teren zagrożony chorobą wścieklizny. Objęto nim cały obszar Warszawy.
W związku rozporządzeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 15 kwietnia 2022 roku w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie województwa mazowieckiego, Warszawiacy posiadający zwierzęta muszą pamiętać, że psy mogą biegać wolno tylko na ogrodzonym, zamkniętym terenie. W pozostałych miejscach muszą być wyprowadzane na smyczy. Koty mają być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo zarówno koty, jak i psy, muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów muszą dopełnić tego obowiązku w ciągu 30 dni od momentu ukończenia przez zwierzę 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Za zaniedbanie w tej kwestii opiekunowi grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
Na terenie zagrożonym wścieklizną obowiązuje również zakaz organizacji polowań, wystaw, pokazów czy innych wydarzeń z udziałem psów, kotów oraz zwierząt wrażliwych na tę chorobę.
Objawy wścieklizny.
U zwierząt choroba objawia się m.in. agresywnym zachowaniem, ślinotokiem, połykaniem ziemi, kamieni; jest chorobą śmiertelną. U człowieka, po dostaniu się wirusa do ośrodkowego układu nerwowego, występują objawy zapalenia mózgu: bóle głowy, nudności, pobudzenie psychoruchowe przechodzące w okres porażenny, śpiączka i zgon. Objawem charakterystycznym jest niemożność spożycia jakiegokolwiek płynu (wodowstręt).
Szanowni Państwo,
w zakładce „Informator Osiedlowy” poszczególnych osiedli znajdziecie Państwo aktualne Informatory Osiedlowe.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Państwa Osiedla.
Zarząd MSM „Nowy Dom 82” informuje, że zostały złożone DEKLARACJE DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW, o źródłach ogrzewania w poszczególnych nieruchomościach, znajdujących się w Zasobach MSM „Nowy Dom 82”.
Wobec powyższego, Zarząd MSM „Nowy Dom 82” wypełnił ustawowy obowiązek, spoczywający na zarządcy nieruchomości, złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków, do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, którego termin upływa w dniu 30 czerwca 2022 r.
WŁAŚCICIELE LOKALI, INDYWIDUALNIE, NIE SKŁADAJĄ DEKLARACJI.