Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nowy Dom 82" w Warszawie
Informacje bieżące

Informacje bieżące

poniedziałek, 20 marzec 2023 10:29

Rozliczenia wody za II półrocze 2022 roku

Szanowni Państwo,

w dniu 22 marca 2023 roku (środa)
będzie dostarczana korespondencja - rozliczenie wody za II półrocze 2022 roku

Pracownicy firmy świadczącej usługę sprzątania na Państwa Osiedlu będą dostarczali korespondencję do skrzynek pocztowych.

Osoby, które wypełniły oświadczenie o dostarczaniu korespondencji poprzez e-maila, otrzymają rozliczenie drogą e-mailową.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82” – email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 619 78 61.

środa, 15 marzec 2023 22:55

Przetarg na remont klatek schodowych

Spółdzielnia MSM „Nowy Dom 82" zleci remont 7 szt. klatek schodowych znajdujących się w budynkach usytuowanych na terenie os. Wilga XII oraz os. Latyczowska, wchodzących w skład zasobów MSM „Nowy Dom 82” w Warszawie.

Remont obejmuje następujące klatki schodowe:

 1. Znanieckiego 16, kl. VI
 2. Znanieckiego 16A, kl. V
 3. Znanieckiego 16A, kl. VII
 4. Kompasowa 1, kl. VI
 5. Kompasowa 3, kl. III
 6. Poligonowa 2, kl. II
 7. Poligonowa 2, kl. VI

Planowany termin realizacji robót: I połowa 2023 r.

Termin składania ofert upływa w dniu 30.03.2023 r., o godz. 10:00.

Dla ułatwienia przekazujemy również plik z Kosztorysem w formacie .kst do pobrania i uzupełnienia:

Serdecznie zapraszamy do udziału w postępowaniu.

Szanowni Państwo,

w dniach 16-20 marca 2023 roku trafił do Państwa korespondencja dotycząca nowych stawek za ziemną wodę, centralne ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody. Zmiany stawek z tytułu zimnej wody, centralnego ogrzewania i podgrzania wody, są niezależne od Spółdzielni i podyktowane cenami ustalonymi przez wytwórcę ciepła PGNiG Termika S.A. i dystrybutora ciepła Veolia Energia Warszawa S.A. oraz dostawcę wody MPWiK.

 

Szanowni Państwo,

Spółdzielnia jest jedynie pośrednikiem rozliczającym koszty wody i ciepła.

Nie jest stroną w ustalaniu cen dostawcy wody i ciepła i nie ma wpływu na ich wysokość.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82” – email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 619 78 61.

Szanowni Państwo,

Zarząd MSM „Nowy Dom 82” informuje, że zgodnie z nową, zatwierdzoną, taryfą przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dla warszawskiego MPWiK

od dnia 27 stycznia 2023 roku ulega zmianie cena za zimną wodę i ścieki, która będzie wynosić:
10,88 zł/m3 brutto

(podstawa: decyzja z dnia 28 grudnia 2022 roku nr WA.RZT.70.31.2021/20 z dn. 28.12.2022 r.)

Dotychczasowa cena zimnej wody to 9,85 zł/m3, wobec tego od 27.01. 2023 roku następuje wzrost ceny o 1,03 zł/ m3.

Jednocześnie informujemy, że planowane są zmiany ustawowe dotyczące cen ciepła, które mają obowiązywać od 1 marca 2023 roku.

Mając na względzie powyższe zmiany cen zimnej wody i zapowiadane zmiany cen ciepła, informujemy,
że zawiadomienia o zmianie wysokości miesięcznych zaliczek za media (tj. woda i kanalizacja, ciepła woda, centralne ogrzewanie) zostaną Państwu przekazane w lutym 2023 roku i będą obowiązywać od 1 marca 2023 roku.

Natomiast, rozliczenie kosztów indywidualnego, rzeczywistego zużycia mediów w lokalach nastąpi według cen i stawek stosowanych przez dostawców z uwzględnieniem terminów ich obowiązywania zgodnie z Regulaminem Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i ustalania stawek za używanie lokali MSM „Nowy Dom 82” .

Szanowni Państwo,

 

Zarząd Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Dom 82” z siedzibą w Warszawie zleci przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Spółdzielni za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

 

Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotowego zapytania, znajdują się w treści załączonego pliku – pobierz załącznik.

 

Termin składania ofert upływa w dniu 31 stycznia 2023 roku.

 

Zapraszamy podmioty uprawnione do składania ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Dom 82” za 2022 rok.

Konsekwencją za stwierdzenie braku segregacji jest zastosowanie wobec wszystkich mieszkańców podwyższonej stawki opłaty za odpady tj. 130 zł od lokalu, miesięcznie.

segregacja

piątek, 07 październik 2022 13:07

Warto oszczędzać

Koszty centralnego ogrzewania (ciepła) wciąż rosną i obecnie stanowią bardzo znacząca pozycję w kosztach eksploatacji każdego lokalu mieszkalnego 
i użytkowego. Dlatego warto, a nawet niezbędne jest efektywne, racjonalnie gospodarowanie ciepłem.

- W okresie jesiennym i zimowym drzwi i okna do klatek schodowych powinny być dobrze zamknięte, a ewentualne wietrzenie klatki powinno odbywać się krótko. Kaloryfery 
w częściach wspólnych mają ustawioną stałą, minimalną  temperaturę grzania. Prosimy o zwracanie uwagi czy na klatce schodowej drzwi i okna są zamykane, a kaloryfery nie grzeją nadmiarowo. Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać do biura Spółdzielni.

- Temperatura w  lokalach mieszkalnych powinna  być regulowana poprzez zawory przygrzejnikowe, tak aby utrzymać optymalny poziom 20°C w pokojach, 24°C w łazience. Temperaturę powinno się obniżać do 180C kiedy śpimy.  

- Wietrzenie lokalu powinno być krótkie (od  5 do 10 minut) ale intensywne, po uprzednim ustawieniu głowicy zaworu termostatycznego na minimalną temperaturę;

- Nie należy  zasłaniać ani zabudowywać kaloryferów i nie powinno się suszyć na nich mokrych rzeczy;

Pamiętajmy, że zwiększenie temperatury w pomieszczeniu o 1°C zwiększa zużycie energii o ok. 5 %.

Warto oszczędzać i racjonalnie wykorzystywać ciepło, zarówno w częściach wspólnych jak i w lokalach mieszkalnych 
by ograniczyć i tak bardzo wysokie koszty!

poniedziałek, 19 wrzesień 2022 07:39

ROZPOCZYNAMY SEZON GRZEWCZY

Informujemy, że od dnia 19 września br. nastąpi sukcesywne uruchamianie instalacji centralnego ogrzewania. Prosimy o maksymalne odkręcenie zaworów  grzejnikowych, co pozwoli zminimalizować zapowietrzenie grzejników.

Nieprawidłowości prosimy zgłaszać telefonicznie - (22) 619-76-32 lub emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do biura Spółdzielni lub do konserwatora ds. sanitarnych Pana Konrada Szwądera, tel. 503 079 538.

Szanowni Państwo,

w dniu 16 września 2022 roku (piątek)

będzie dostarczana korespondencja- rozliczenie ciepłej i zimnej wody za I półrocze 2022 r. Pracownicy firmy świadczącej usługę sprzątania na Państwa Osiedlu będą dostarczali

korespondencję do skrzynek pocztowych.
Osoby, które wypełniły oświadczenie o dostarczaniu korespondencji poprzez e-maila, otrzymają rozliczenie drogą e -milową.

UWAGA!
Zgodnie z treścią Regulaminu Gospodarki Zasobami i ustalania opłat za używanie lokali MSM „Nowy Dom 82” -§ 3 rozdział II pkt. 8 Załącznik na 1 - Spółdzielnia dokonuje rozliczenia i dostarcza użytkownikom lokali dokumenty
rozliczeniowe do 30 września – za I półrocze i do 31 marca następnego roku z II półrocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82” – email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

tel. 22 619 78 61.

czwartek, 01 wrzesień 2022 14:28

Dot. godzin pracy biura Spółdzielni

Szanowni Państwo,


Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 września 2022 roku pracownicy Spółdzielni są dostępni dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 00 do 16 00 .

 

Wszystkie sprawy, po godzinach pracy biura, prosimy zgłaszać bezpośrednio do konserwatorów z poszczególnych branż lub Administratorów - numery telefonów dostępne są na tablicach ogłoszeń umieszczonych na klatkach schodowych lub na stronie internetowej.

Szanowni Państwo,

w dniu 21 lipca  2022 roku trafiła do Państwa korespondencja dotycząca nowych stawek za centralne ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody. Zmiany stawek w tym zakresie obowiązują od 1 sierpnia 2022 roku. Wzrost stawek z tytułu centralnego ogrzewania i podgrzania wody, jest niezależny od Spółdzielni i podyktowany 30 % wzrostem kosztów  nałożonych przez wytwórcę ciepła PGNiG Termika S.A. i dystrybutora ciepła Veolia Energia Warszawa S.A.

Szanowni Państwo,

Spółdzielnia jest jedynie pośrednikiem rozliczającym ciepło.  Nie jest stroną w ustalaniu cen dostawcy ciepła i nie ma wpływu na ich wysokość.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82”:

 • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. 22 619 78 61
piątek, 10 czerwiec 2022 11:07

Korespondencja - rozliczenie mediów

Szanowni Państwo,

w dniu 15 czerwca 2022 roku (środa)
będzie dostarczana korespondencja- rozliczenie centralnego ogrzewania, energii elektrycznej, opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi za 2021 rok

Pracownicy firmy świadczącej usługę sprzątania na Państwa Osiedlu będą dostarczali  korespondencję do skrzynek pocztowych.
Osoby, które wypełniły oświadczenie o dostarczaniu  korespondencji poprzez e-maila, otrzymają  rozliczenie drogą e-milową.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Finansowym MSM „Nowy Dom 82” – email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel. 22 619 78 61.

Szanowni Państwo,

Veolia Energia Warszawa S.A. informuje, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac na sieci ciepłowniczej, zostanie wstrzymana dostawa ciepła (w tym ciepłej wody)

 • od godz. 9:00
 • do godz. 14:00

do budynku/ów:

 • Van Gogha 3,
 • Van Gogha 7,
 • Van Gogha 9,
 • Van Gogha 3A,
 • Van Gogha 3B,
 • Van Gogha 9B.

Zapewniamy Państwa, że pracownicy Veolii Energii Warszawa S.A. dokładają wszelkich starań, aby prace zostały wykonane możliwie jak najszybciej.

Przepraszamy Państwa za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

Veolia Energia Warszawa S.A.
ul. Stefana Batorego 2, 02-591 Warszawa
Biuro Obsługi Klienta - infolinia: 22 658 58 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.energiadlawarszawy.pl

1 1

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 maja 2022 roku zleciliśmy firmie VEOLIA oraz firmie konserwującej instalacje c.o. w naszych zasobach, wyłącznie centralnego ogrzewania
w budynkach z dniem 17 maja 2022 roku.

 

Powyższe wynika z zakończenia sezonu grzewczego oraz potrzeby wykonania prac konserwacyjnych na instalacjach wewnętrznych centralnego ogrzewania.

środa, 04 maj 2022 09:55

UWAGA! Wścieklizna zwierząt

Szanowni Państwo,

Wojewoda Mazowiecki rozporządzeniem z dnia 15 kwietnia 2022 roku po raz kolejny rozszerzył teren zagrożony chorobą wścieklizny. Objęto nim cały obszar Warszawy.

W związku rozporządzeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 15 kwietnia 2022 roku w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie województwa mazowieckiego, Warszawiacy posiadający zwierzęta muszą pamiętać, że psy mogą biegać wolno tylko na ogrodzonym, zamkniętym terenie. W pozostałych miejscach muszą być wyprowadzane na smyczy. Koty mają być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo zarówno koty, jak i psy, muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Właściciele czworonogów muszą dopełnić tego obowiązku w ciągu 30 dni od momentu ukończenia przez zwierzę 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Za zaniedbanie w tej kwestii opiekunowi grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Na terenie zagrożonym wścieklizną obowiązuje również zakaz organizacji polowań, wystaw, pokazów czy innych wydarzeń z udziałem psów, kotów oraz zwierząt wrażliwych na tę chorobę.

Objawy wścieklizny.

U zwierząt choroba objawia się m.in. agresywnym zachowaniem, ślinotokiem, połykaniem ziemi, kamieni; jest chorobą śmiertelną. 
U człowieka, po dostaniu się wirusa do ośrodkowego układu nerwowego, występują objawy zapalenia mózgu: bóle głowy, nudności, pobudzenie psychoruchowe przechodzące w okres porażenny, śpiączka i zgon. Objawem charakterystycznym jest niemożność spożycia jakiegokolwiek płynu (wodowstręt).

czwartek, 14 kwiecień 2022 07:29

Informator Osiedlowy

Szanowni Państwo,

 

w zakładce „Informator Osiedlowy” poszczególnych osiedli znajdziecie Państwo aktualne Informatory Osiedlowe.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Państwa Osiedla.

czwartek, 31 marzec 2022 12:11

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Zarząd MSM „Nowy Dom 82” informuje, że zostały złożone DEKLARACJE DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW, o źródłach ogrzewania w poszczególnych nieruchomościach, znajdujących się w Zasobach MSM „Nowy Dom 82”.  

Wobec powyższego, Zarząd MSM „Nowy Dom 82” wypełnił ustawowy obowiązek, spoczywający na zarządcy nieruchomości, złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków, do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, którego termin upływa w dniu  30 czerwca 2022 r.  

WŁAŚCICIELE LOKALI, INDYWIDUALNIE, NIE SKŁADAJĄ DEKLARACJI.